Nowy Numer 29/2018 Archiwum

1200 plecaków do wynajęcia

Od 15 sierpnia do 2 września trwa akcja "Tornister pełen uśmiechów". Włączył się w nią i "Gość". Zobacz nagranie z naszych zakupów.

"Tornister pełen uśmiechów" to kolejna edycja akcji organizowanej przez Caritas Polska. Bierze w niej udział także Caritas archidiecezji katowickiej. Cel jest prosty: przygotowanie szkolnej wyprawki dla dzieci z rodzin potrzebujących.

Akcja w naszej diecezji polega na zbiórce: pakietów przyborów szkolnych, w które zostaną wyposażone tornistry przygotowane przez Caritas; pojedynczych przyborów szkolnych (piórniki, zeszyty, bloki rysunkowe, kredki, farby, flamastry, plastelina i przybory geometryczne); środków finansowych, które zostaną wykorzystane na zakup plecaków i przyborów szkolnych.

Plecaki i przybory szkolne zostaną przekazane za pośrednictwem parafialnych zespołów Caritas lub katechetów.  Listę uczniów obdarowanych tornistrami należy dostarczyć do Caritas Archidiecezji Katowickiej do dnia 19 września.

Plecaki zamawiać można za pomocą maila: bprzylucki@katowice.caritas.pl. Ich odbiór w siedzibie Caritas Archidiecezji Katowickiej.

Akcję wesprzeć można także wpłacając darowizny na konto Caritas dostępne TUTAJ.

W akcję włączyła się także redakcja "Gościa Niedzielnego". Zobacz, jak wyposażaliśmy plecak.

Tornister pełen uśmiechów
Gość Katowicki

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama