GN 24/2018 Archiwum

Potrzebna pomoc dla Pauliny

Chora na białaczkę 16-latka i jej rodzina mają tylko dwa miesiące, by uzbierać 600 tysięcy złotych na dalsze leczenie.

Z prośbą o wsparcie zwrócił się do mediów tata Pauliny - Marek Szołtysek - znany dziennikarz, publicysta, autor wielu książek o Śląsku. 

Paulina z ostrą białaczką limfoblastyczną zmaga się od roku. Przeszła agresywną chemię w trakcie której doszło do powikłań m.in. pęknięcia jelita grubego, torbieli na jajnikach czy stanu zapalnego śluzówek układu pokarmowego. Ponadto wykryto obecność guza w płacie czołowym mózgu, który został usunięty operacyjnie. Paulina ma za sobą przeszczep szpiku kostnego.

Niestety stosowane dotąd metody leczenia zawiodły i choroba zaatakowała ponownie. Jedyną szansą jest preparat BLINCYTO dostępny jedynie w Stanach Zjednoczonych. Zdaniem lekarzy mogłaby rozpocząć przyjmowanie go za 2 miesiące. Niestety jego koszt to ok. 600 tys. zł. (150 tys. euro). Ta kwota przerasta możliwości finansowe rodziny.

Wszyscy, którzy chcą pomóc w tej walce o życie, mogą dokonać wpłat na konto specjalnie utworzone dla Pauliny przez Fundację Iskierka. 

Fundacja  ISKIERKA

Warszawa, ul. Daimlera 2
ING Bank Śląski nr konta: 
47 1050 0099 6781 1000 1000 0421

Rodzina Pauliny stworzyła także stronę internetową: dlapauliny.eu , na której dostępne są wszelkie potrzebne informacje.

Więcej na temat Pauliny i jej rodziny w 33 numerze katowickiego dodatku GN. W rozmowie z nami Marek Szołtysek opowiada, jak ciężko Ślązakowi prosić o pomoc i stawia szczerą diagnozę, jak choruje cała jego rodzina (Paulina ma pięcioro rodzeństwa).

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama