Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Inauguracja Fide et Amore

Dziewiąta edycja festiwalu rozpoczęła się w piątek w kościele św. Stanisława z Żorach.

Jako pierwszy wystąpił z repertuarem cerkiewnym Chór Teatru Muzycznego z Kaliningradu. Festiwal propaguje przede wszystkim kulturę muzyczną, ale w czasie jego trwania zawsze znajduje się miejsce na inne wydarzenia artystyczne. – W ramach festiwalu odbywały się już pokazy filmów, przedstawienia teatralne, wystawy plastyczne, konkursy muzyczne, literackie, hyde parki literackie – wspomina poprzednie edycje ks. Wiesław Hudek, dyrektor artystyczny festiwalu. – W tym roku odbędzie się kolejna konferencja naukowa poświęcona osobie św. Hildegardy z Bingen. Ale oczywiście główna oferta to koncerty. W tym roku będzie ich 11.

Festiwal potrwa do października. Patronami honorowymi wydarzenia są m.in. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, metropolita katowicki abp Wiktor Skworc, zwierzchnik Diecezji Katowickiej Kościoła Ewangelicko-augsburskiego bp Marian Niemiec.

Festiwal z każdym rokiem zyskuje także większy zasięg. W tym roku włączył się w jego organizację Skrzyszów, parafia św. Michała Archanioła – tam odbędzie się liturgiczne zakończenie wydarzenia.

Więcej informacji o kolejnych koncertach na stronie internetowej festiwalu: fideetamore.zory.pl. 

Wypowiedź ks. Wiesława Hudka - dyrektora artystycznego festiwalu

  materiały organizatora

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama