Nowy numer 24/2018 Archiwum

Pogrzeb pielgrzyma w piątek

Pan Krzysztof, który zmarł na Pielgrzymce Rybnickiej kilometr przed Częstochową, zostanie pochowany w Jejkowicach.

Pogrzeb zaplanowano na godzinę 8.30 w piątek 7 sierpnia. "Jeśli możesz, bądź z chustą. Kwiaty będą. Podaj dalej" - przekazuje w rozsyłanym sms-ie ks. Marek Bernacki, kierownik Pielgrzymki Rybnickiej.

Pan Krzysztof miał 63 lata, a do Maryi pielgrzymował po raz 33. W Częstochowie w dniu jego śmierci czekali na niego żona, syn, wnuki, którzy chcieli mu zrobić niespodziankę. Kilometr przed Jasną Górą jednak zasłabł. Ksiądz i lekarz byli na miejscu - byli jego braćmi pielgrzymkowymi. Pierwszy udzielił mu absolucji generalnej, drugi od razu przystąpił do jego reanimacji. Szybko też przyjechało pogotowie. Nie udało się jednak uratować jego życia. Pielgrzymi zatrzymali się - umierał otoczony ich modlitwą.

- Oczami wiary piękna śmierć, ale wiadomo, po ludzku patrząc, dramat - komentował ks. Marek Bernacki. Już na Jasnej Górze pielgrzymi modlili się za niego na apelu i na Mszy św. o północy.

Zmarły pan Krzysztof szedł w grupie 2 A.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama