Nowy numer 24/2018 Archiwum

Wernisaż prac architektonicznych Sławomira Kaczora w 150. urodziny miasta, Katowice, 21 września

Wystawa nosi nazwę "W rytmie mojego miasta. Miasto wyobrażone". W 150. rocznicę urodzin miasta Katowice zostanie otwarta w MDK Koszutka, przy ul. Grażyńskiego 47 w Katowicach.

Prace Sławomira Kaczora są pokłosiem jego wizji i przemyśleń nad architekturą miasta, jej wpływem na kształtowanie się gustów estetycznych i wyborów moralnych człowieka.

Wystawa będzie składała się z pięciu tablic, na których zostaną zaprezentowane projekty architektoniczne autora z lat 1993-2002. Każdej z wizji będzie towarzyszyła krótka historia miasta pomyślanego jako dzieło muzyczne, w tym historia Katowic, i jego roli na przestrzeni czasu.

Obok wizji z zakresu architektury miasta, autor zaprezentuje również modele obiektów sakralnych własnego autorstwa, których głównym atutem jest nie tylko zewnętrzna oprawa zgodna z eksponowaną epoką, ale przede wszystkim wystrój wnętrz. Tej części wystawy będzie towarzyszyła oprawa multimedialna, czyli wspólne zwiedzanie obiektu.

Wystawa zostanie otwarta 21 września o godz. 17 w gmachu MDK Koszutka w Katowicach przy ul. Grażyńskiego 47. Gośćmi specjalnymi będą prof. dr hab. Jolanta Szulakowska-Kulawik z Akademii Muzycznej w Katowicach i dr Lech Szaraniec. Wydarzeniu towarzyszyć będą prelekcja poświęcona historii miasta w kilku odsłonach, część artystyczna oraz poczęstunek.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama