Nowy numer 25/2018 Archiwum

Słodkie jak miód

Na trutowisku "Hamerla" w lasach murckowskich odbyło się spotkanie śląskich pszczelarzy. Po Mszy abp senior Damian Zimoń poświęcił figurkę św. Ambrożego.

W tym roku okazja była podwójna - święto pszczelarzy i 95-lecie Śląskiego Związku Pszczelarskiego. Na polanie "Hamerla" spotkały się całe pszczelarskie rodziny, by uczestniczyć w uroczystej Mszy św. pod przewodnictwem abp. seniora Damiana Zimonia. Po Mszy została poświęcona figurka św. Ambrożego, patrona pszczelarzy.

Podczas części oficjalnej wręczone zostały odznaczenia związkowe i otwarto wystawę poświęconą 95-leciu Śląskiego Związku Pszczelarstwa. Można było obejrzeć stoiska pszczelarskie, skosztować miodu i zaopatrzyć się w wyroby i akcesoria pszczelarskie.

Trutowisko "Hamerla" - jedno z trzech w Polsce - to miejsce ważne dla hodowli pszczół. Tu właśnie matki pszczoły są zapładniane przez trutnie, pochodzące z jednej linii. Do Śląskiego Związku Pszczelarzy należą dwa największe trutowiska: na "Hamerli" i w Ustroniu.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama