Nowy numer 37/2021 Archiwum

Beskidzkie, biłgorajskie, kaszubskie…

70 tancerzy uczestniczy w międzynarodowych warsztatach w siedzibie zespołu "Śląsk" w Koszęcinie.

Przyjechali ze Stanów Zjednoczonych, Kanady, Francji, Niemiec, Holandii i oczywiście z Polski. Warsztaty Polskich Tańców Ludowych i Narodowych potrwają do 13 lipca i są pierwszym akcentem tegorocznej Letniej Szkoły Artystycznej.

W siedzibie „Śląska” tancerze z różnych krajów mają okazję zapoznać się tańcami wielu regionów. Tym razem są to tańce Górali Beskidu Śląskiego, biłgorajskie i kaszubskie oraz tańce narodowe.

W warsztatach mogą uczestniczyć tancerze ludowi o różnym poziomie. Tutaj jest czas na doskonalenie swoich umiejętności pod okiem fachowców. A wszystko w pięknym miejscu, czyli kompleksie pałacowo-parkowym, gdzie znajduje się siedziba zespołu.

Uczestnicy szkolą się w różnych technikach tańca - klasycznym, ludowym, poznają technikę wolną, a nawet taniec jazzowy jako wspomagający dla ich dziedziny zainteresowań tanecznych.

Warsztaty odbywają się po raz dziewiąty. Ich kierownikiem artystycznym jest Jarosław Świątek, choreograf i kierownik baletu Zespołu „Śląsk”.

Rozpoczynają Letnią Szkoły Artystycznej w Koszęcinie. Kolejnym wydarzeniem będzie X Międzynarodowa Letnia Szkoła Tańca Współczesnego, która będzie trwała od 17 do 26 lipca z otwartym dla publiczności koncertem finałowym pt. „Śląsk - nowe możliwości”, który odbędzie się 25 lipca. Natomiast od 3 do 13 sierpnia planowane są Warsztaty Muzyki Dawnej.

Koordynatorem Letniej Szkoły Artystycznej jest Śląskie Centrum Edukacji Regionalnej w Zespole „Śląsk”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama