Nowy numer 25/2018 Archiwum

Przyjmij młodych świata do domu

Na Górny Śląsk w lipcu 2016 r. przyjadą pielgrzymi m.in z Włoch, Niemiec, Francji, Chorwacji, Irlandii, Belgii, Meksyku, Kolumbii, Argentyny, Brazylii, Tanzanii. Potrzebują noclegów w naszych domach.

Mowa oczywiście o coraz bardziej zbliżających się Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie. Spotkanie młodych świata z papieżem Franciszkiem odbędzie się od 26 do 31 lipca 2016 r.

Wcześniej ok. 20 tys. zagranicznych pielgrzymów zatrzyma się w diecezji katowickiej. Gościć będziemy ich od 20 do 25 lipca.

Chęć przyjazdu do naszej diecezji już zdeklarowało prawie 19 tys. młodych. Przyjąć możemy nawet 22 tys. osób. Wszystko zależy jednak od naszej gościnności.

Najbardziej zainteresowali przyjazdem do nas są Włosi, łącznie będzie ich ok. 8 tys., przyjadą też pielgrzymi z Niemiec, Francji, Węgier, Irlandii, Belgii.

Rodziny będą miały możliwość goszczenia także bardziej egzotycznych gości. Przyjadą do nas młodzi z Meksyku, Kolumbii, Argentyny, Brazylii, Tanzanii. Będą i trzy międzynarodowe wspólnoty zrzeszające ludzi z Europy, Ameryki Południowej, Ameryki Północnej i Azji.

Czy przyjęcie ich pod dach naszych domów będzie bardzo uciążliwe? - Nie - odpowiada ks. Marcin Wierzbicki, koordynator przygotowań na ŚDM w naszej diecezji. - Nie trzeba w tym czasie brać specjalnych urlopów - zapewnia.

Rodziny deklarujące przyjęcie młodych codziennie zapewniają im jedynie śniadania oraz ewentualny obiad w przedostatni dzień ich pobytu (będzie to niedziela). Młodzi w ciągu dnia będą mieć zorganizowany swój własny program, na noclegi wracać będą wieczorami.

W czasie pobytu w naszej diecezji odwiedzą m.in. Piekary Śląskie, katedrę Chrystusa Króla w Katowicach oraz katowicki Muchowiec. To miejsca naznaczone obecnością św. Jana Pawła II, inicjatora ŚDM.

Rodziny, które chcą przyjąć pielgrzymów, proszone są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego. Należy o niego pytać w parafiach.

Więcej informacji o przygotowaniach naszej diecezji na ŚDM na stronie Młodzi dla Młodych oraz w 29. numerze "Gościa Katowickiego" (19 lipca).

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama