Upał im niestraszny

Pobiegli dwudziesty drugi raz. Ta impreza ma już swoje miejsce w kalendarzu imprez sportowych w mieście.

Chyba nikt nie wyobraża sobie już Dni Imielina bez dnia sportowego z tradycyjnym crossem ekologicznym. Tegoroczny bieg odbył się po raz dwudziesty drugi. Początkowo była to impreza samodzielna, ale w późniejszych latach została połączona z obchodami dni miasta.

Z roku na rok chętnych do biegu przybywa. Impreza sportowa stała się międzynarodowa. Udział w tegorocznym biegu zgłosiło ponad 300 zawodników. Upał jednak sprawił, że do startu przystąpiło 222 biegaczy, w tym 39 kobiet.

Celem zawodów od początku jest popularyzacja biegów masowych, jako recepty na zdrowie i najprostszej formy rekreacji ruchowej. Zawodnicy, jak co roku, musieli pokonać dystans 20 km trasą asfaltowo-leśną. Upał dawał się we znaki. Na trasie ustawiono stoiska z wodą, bezpieczeństwa biegaczy pilnowała karetka pogotowia i policja. Mimo niesprzyjających warunków, obeszło się na trasie bez sensacji i wszyscy biegacze ukończyli zawody.

Tegoroczny bieg główny wygrał zawodnik z Ukrainy Paulo Veretskyi. Najszybszą kobietą okazała się Ewa Kucharska z Pszczyny. Do biegu stanęli zawodnicy i zawodniczki w kilku kategoriach wiekowych, od przedszkolaków aż po seniorów. Wśród młodzieży prym wiedli zawodnicy z Mysłowic: Paweł Szreniawa i Emilia Warchoł.

Startowali również zawodnicy w kategorii 70+. Tu najlepszym okazał się również ukraiński biegacz Wasyl Krupskij.

Impreza sportowa ma również charakter familijny.