Nowy numer 24/2018 Archiwum

Zobacz także

 • zaniepokojony1
  14.06.2015 20:25
  Rozumiem sprawę i cieszę się, że Kościół Katolicki i grupy przy nim skupione przeciwstawiają się aborcji, ponieważ jest to rzecz niegodziwa, która nie ma żadnego usprawiedliwienia moralnego. Boję się jednak również jako wierzący, że Kościół skupiając się wyłącznie na aborcji zaniedba inne zagrożenia i wyzwania przed którymi stoi. To tak jakby chodząc do spowiedzi spowiadać się tylko z jednego przykazania, a nie ze wszystkich dziesięciu.

  Innymi zagrożeniami są m. in:
  1. Upadający poziom edukacji.
  2. Co idzie za 1. upadek moralny elit, ludzi wykształconych i bogatych.
  3. Systemy polityczne, które nie zniewalają człowieka pod pretekstem "ochrony jego praw". Niesłychanie wysokie podatki, które uniemożliwiają rozwój narodów i społeczeństw ze względu na brak ludzi bogatych.
  4. Rosnąca pauperyzacja zwykłych ludzi (moralna, ekonomiczna) m.in. ze względu na obecny kształt elit.
  5. Wyśmiewanie religii chrześcijańskiej przez inne wyznania (w szczególności protestanckie, pochodzące ze Stanów Zjednoczonych) poprzez głoszenie tez m.in. o "szkodliwości szczepionek", "skrajnym kreacjonizmie" i wielu innych tezach niezgodnych nie tylko z nauczaniem kościoła jak również z Pismem Świętym i Ewangelią.

  Poruszyłem tylko niektóre zagadnienia, które moim zdaniem są zaniedbywane przez Kościół i katolickich dziennikarzy. Jeżeli ktoś chciałby abym rozwinął myśl względem któregoś z punktów (zdaję sobie sprawę, że podałem jedynie hasła) to proszę o komentarz).

  Pozdrawiam i z Panem Bogiem.
  doceń 0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama