GN 32/2018 Archiwum

Ponad 35 tys. pieluch

To finał akcji "Pieluszka dla maluszka" organizowanej przez młodzież z KSM naszej archidiecezji.

W akcji, która rozpoczęła się w kwietniu, wzięło udział 29 parafii, 27 szkół oraz 10 przedszkoli.

Dzięki nim udało się zebrać ponad 650 paczek pampersów, w których jest ponad 35 tys. pieluch. Zostaną one przekazane dzieciom z potrzebujących rodzin.

Otrzymają je maluchy z Domu Samotnej Matki w Rudzie Śląskiej, ochronki przy bazylice w Piekarach Śląskich, Hospicjum Małego Dziecka w Tychach. Paczki potrzebującym przekażą także księża zajmujący się projektem "Światło w familoku" (w Wirku, Orzegowie, Rudzie, Goduli, Świętochłowicach, Siemianowicach). Pomoc otrzymają także inne rodziny, które wyraziły taką potrzebę. 

Razem z pieluszkami organizatorzy z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży zebrali także chusteczki, zabawki, ubranka, akcesoria dla niemowląt.

Oficjalny finał akcji odbędzie się w niedzielę na katowickim Marszu dla Życia i Rodziny. Początek ok. 11.45 przed katedrą Chrystusa Króla (po Mszy o 10.30).

Młodzi zebrali ponad 35 tys. pieluch   Młodzi zebrali ponad 35 tys. pieluch materiały KSM

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama