GN 43/2020 Archiwum

Barbara Gruszka-Zych wśród zwycięzców

Dziennikarka "Gościa" zajęła II miejsce w konkursie Silesia Press.

To X edycja konkursu dla dziennikarzy ze Śląska. Jej zwycięzcą została Ewa Kozik z TVP Katowice za cykl reportaży historycznych "A życie toczy się dalej".

Drugie miejsce zdobyła trójka dziennikarzy: nasza redakcyjna koleżanka Barbara Gruszka-Zych za tekst "Milimetr poniżej piekła", Józef Krzyk z "Gazety Wyborczej" za cykl o Śląsku w 1945 roku oraz Marcin Zasada z "Dziennika Zachodniego" za tekst "Tu - bycie rozbarskich paciorków".

Trzecie miejsce na podium zajęli: Ewelina Kuczmińska z TVN za reportaż "Nowa twarz Joanny", Lidia Ostałowska i Dariusz Kortko z "Gazety Wyborczej" za "Bękarty Krzywoustego" oraz Marcin Pietraszewski, również z "Wyborczej", za cykl artykułów, zwłaszcza zaś za tekst "Górnik spółdzielca".

Nagrody specjalne otrzymali Józef Wycisk z Polskiego Radia Katowice oraz Elżbieta Skwarczyńska-Adryańska z "Głosu Zabrza".

Na tegoroczną edycję konkursu nadesłano ponad 100 prac (artykułów, reportaży, felietonów, wywiadów). W skład jury weszli przedstawiciele największych śląskich mediów.

Uroczysta gala dziesiątej edycji konkursu odbyła się we wtorek w Katowicach.

Nagrodzony przez jury tekst dziennikarki "Gościa" można przeczytać tutaj.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama