Nowy numer 33/2018 Archiwum

Kamera nic nie pokazała

Gdzie znajdują się zaginieni górnicy z kopalni "Wujek" Ruch Śląsk?

Już 53. dobę ratownicy szukają górników. Do wstrząsu w kopalni "Wujek" Ruch Śląsk, po którym nie zgłosiło się dwóch pracowników, doszło 18 kwietnia.

Na miejscu przez cały czas pracuje kombajn. Drążony jest chodnik. W nocy do czwartego przewiertu, po jego poszerzeniu, jeszcze raz została zapuszczona kamera. Niestety, pokazała znów jedynie rumosz.  

Zaginieni to pracownicy oddziału maszynowego, którzy na dole prowadzili prace konserwacyjno-remontowe. Akcja poszukiwawcza trwa już prawie dwa miesiące i nadal nie wiadomo, co się z nimi stało.
 
Jak podkreślają ratownicy, po wypadkach na kopalni bywało, że upłynął rok, zanim odnaleziono zaginionych.
 
« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama