Studenci przyznają się do Jezusa

Na uroczystą procesję z Najświętszym Sakramentem zapraszają w niedzielę wieczorem.

Wszystko zacznie się Mszą św. o 19.30 w kościele Przemieniania Pańskiego w Katowicach. Po niej, o 20.30, ruszy procesja.

"Nocą, przy blasku pochodni i odgłosach bębnów, będziemy iść przez naszą metropolię z Panem Jezusem, śpiewając, tańcząc i radując się! To będzie naprawdę wielkie święto!" - przekonują organizatorzy.

W uwielbieniu eucharystycznego Jezusa wezmą udział osoby grające na bębnach, dziewczyny ubrane na biało z wiankami na głowach, sypiące kwiaty przed Najświętszym Sakramentem, młodzi mężczyźni z pochodniami, oświetlający drogę uczestnikom procesji, wielkie kadzidło obsługiwane przez trzech ministrantów, a także trzy ogromne żagle z ognistymi wzorami, składające się na przenośny ołtarz.

Procesja w niedzielę 7 czerwca od 20.30 do 22.30 przejdzie ul. Mickiewicza do Rynku, zawróci przy Skarbku i będzie kierować się w stronę placu Wolności, przechodząc całą ul. 3 Maja. Od pl. Wolności wróci do kościoła Przemienienia Pańskiego.

Z kolei w Boże Ciało, również w Katowicach, procesja z Najświętszym Sakramentem wyruszy o 8.30 sprzed kościoła Mariackiego przy placu bł. ks. Emila Szramka. Przejdzie Mariacką, Francuską, Jagiellońską, przez plac Miarki i Wita Stwosza do katedry Chrystusa Króla. Weźmie w niej udział abp Wiktor Skworc oraz biskupi pomocniczy.

Ołtarze znajdować się będą: na skrzyżowaniu ul. Francuskiej z Wojewódzką, na frontonie kamienicy nr 24 przy ul. Jagiellońskiej, przy pl. K. Miarki, oraz na frontonie katedry. Na zakończenie abp Wiktor Skworc przewodniczyć będzie Mszy św. w archikatedrze.

Studenci przyznają się do Jezusa  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..