Nowy Numer 29/2018 Archiwum

"Majowe kapliczki" - Czernica

Kolejny materiał na temat nabożeństwa majowego, w którym uczestniczą sąsiedzi.

Chodzi o kaplicę św. Jana Nepomucena w parafii Czernica, miejscowości leżącej niedaleko Rybnika - w gminie Gaszowice. Kapliczka ta znajduje się przy ulicy Powstańców Śląskich.

- Jej pochodzenie datuje się na połowę XIX wieku - napisała nam czytelniczka Ewa Kowol w reakcji na naszą akcję związaną z majowymi kapliczkami. - W ostatnią środę miesiąca okoliczni mieszkańcy zgromadzili się wokół pięknie odnowionej kapliczki na nabożeństwie majowym - relacjonowała.

Wiesz o kapliczce, pod którą ludzie gromadzą się na nabożeństwach majowych? Przeczytaj: Litania w plenerze

Po poświęceniu kaplicy przy ul. Powstańców Śl. w Czernicy   Po poświęceniu kaplicy przy ul. Powstańców Śl. w Czernicy Jerzy Kawulok

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama