Nowy numer 33/2018 Archiwum

Ruch Mysłowice w SRK

Trafiło tam także 300 pracowników tej części kopalni "Mysłowice-Wesoła".

Do Spółki Restrukturyzacji Kopalń w poniedziałek trafił Ruch Mysłowice kopalni "Mysłowice-Wesoła" (dawnej kopalni "Mysłowice").

- W niedzielę 31 maja w siedzibie KHW SA podpisany został akt notarialny dotyczący 57 h gruntu wraz z budynkami i budowlami, w tym z szybem Łokietek. Chodzi o obszar mieszczący się w samym centrum Mysłowic - tłumaczy Wojciech Jaros, rzecznik Katowickiego Holdingu Węglowego. - Razem z kopalnią do SRK przeszło blisko 300 pracowników KHW SA, którzy wyrazili chęć skorzystania z możliwości urlopu górniczego.

Jak wyjaśnia W. Jaros, kopalnia "Mysłowice" istniała od 1837 r. Była pierwszą na świecie, w której (w 1901 r.) zastosowano podsadzkę hydrauliczną. Ruch Mysłowice (połączony z Wesołą od 2007 r. ) zakończył wydobycie 1 stycznia 2008 r.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama