Nowy numer 48/2020 Archiwum

Czekamy!

Zapowiada się pracowity weekend dla wolontariuszy Światowych Dni Młodzieży Archidiecezji Katowickiej, którzy będą jeździć po Śląsku, aby promować ŚDM 2016.

Młodzi będą uczestniczyć w pielgrzymce mężczyzn i młodzieńców do sanktuarium Matki Bożej Piekarskiej, wezmą udział w XVII Pielgrzymce Młodych z Radiem Maryja na Jasną Górę oraz będą pomagali Caritas Archidiecezji Katowickiej przy organizacji Dnia Dziecka.

Pielgrzymka mężczyzn do Piekar Śląskich stanowi element tradycji archidiecezji katowickiej. Po raz kolejny odbędzie się już w najbliższą niedzielę. Prawie 100 tys. mężczyzn i młodzieńców przybędzie, by pokłonić się Matce Sprawiedliwości i Miłości Społecznej. Centralnym wydarzeniem piekarskiej pielgrzymki jest Msza św., której w tym roku przewodniczyć będzie kard. Gerhard Müller, prefekt Kongregacji Nauki i Wiary z Watykanu.

Jak co roku, podczas pielgrzymki będzie godzina młodzieżowa. Podczas spotkania z pielgrzymami młodzi będą się modlić w intencji ŚDM, przedstawią stan przygotowań do tego wydarzenia, opowiedzą swoje świadectwa związane z uczestnictwem w poprzednich edycjach ŚDM oraz zaproszą do współpracy wszystkich obecnych. Gościem specjalnym tej części wydarzenia będzie bp Michael Msonganzila z Tanzanii.

Podczas procesji na Piekarskie Wzgórze, członkowie sekcji liturgicznej diecezjalnego centrum wniosą krzyż Światowych Dni Młodzieży, który dzień wcześniej zostanie przekazany młodzieży naszej diecezji podczas XVII Pielgrzymki Młodych z Radiem Maryja na Jasną Górę.

Wolontariusze ŚDM zamierzają włączyć się również w pomoc przygotowania spotkania z dziećmi, które organizowane jest z okazji Dnia Dziecka przez Caritas Archidiecezji Katowickiej i odbędzie się w najbliższą sobotę 30 maja w ogrodach kurialnych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama