Powrót do strony
  • nasze media
  • Kontakt
SUBSKRYBUJ zaloguj się
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
Serwis internetowy Gościa Katowickiego

Katowicki

  • Nowy numer
  • AKTUALNOŚCI
  • GALERIE
  • KATOWICKA 1925
  • Rok Jubileuszowy
    • Sto na sto
  • ARCHIWUM
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • Patronaty
  • O DIECEZJI
    • Biskupi
    • Historia
    • Parafie

Najnowsze Wydania

  • GN 50/2025
    GN 50/2025 Dokument:(9523960,Przysypane perły, zapomniane diamenty)
  • Historia Kościoła (13) 01/2026
    Historia Kościoła (13) 01/2026 Dokument:(9518411,W listach (do) Jana Pawła II najważniejsze jest to…że w ogóle zostały napisane)
  • GN 49/2025
    GN 49/2025 Dokument:(9515780,Szlachetne ryby i morskie potwory)
  • Gość Extra 4/2025 (14)
    Gość Extra 4/2025 (14) Dokument:(9516809,Biblijna szkoła codzienności. Edytorial nowego wydania „Gościa Extra”)
  • GN 48/2025
    GN 48/2025 Dokument:(9507866,Metoda na życie)
katowice.gosc.pl → W archidiecezji → Pisk opon pod Spodkiem

Pisk opon pod Spodkiem przejdź do galerii

To niesamowite, co ten facet robi na motorze. Przecież w każdy zakręt wchodzi na granicy wywrócenia się. Ja bym na tym torze nic nie pokazał. No chyba, że wywalenie się.

 
Podczas motocyklowych stuntów, czyli wyczynów kaskaderskich, można było zobaczyć niezwykłe akrobacje Anna Derkowska /Foto Gość

Takie komentarze było słychać podczas katowickich pokazów supermoto, czyli sportu motocyklowego, który łączy w sobie elementy wyścigów motocrossowych i ulicznych.

Prezentacja supermoto, stuntów motocyklowych, modeli samochodów spalinowych, jazdy na trolejach to tylko jedne z atrakcji, jakie czekały na uczestników ProfiAuto Show 2015.

- To już dwunasta edycja naszej imprezy, którą organizujemy nie tylko dla profesjonalistów z branży, ale również dla amatorów aut i motoryzacji. Po raz pierwszy prezentujemy się w katowickim Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Pokazuje się u nas ponad 140 wystawców, zarówno producentów części motoryzacyjnych, jak i akcesoriów oraz wyposażeń samochodów – mówił Michał Tochowicz, organizator targów.

Na przybyłych 23 i 24 maja na Plac Honorowy pod Spodkiem czekało wiele atrakcji. Oprócz zobaczenia pokazów można było spróbować pokierować mini modelami samochodów, skorzystać z symulatora jazdy i dachowania, uczestniczyć w branżowych szkoleniach, a także zobaczyć nowinki techniczne.

Pisk opon pod Spodkiem   Anna Derkowska /Foto Gość - Jechałam na urządzeniu, które jest w Polsce od miesiąca. Przypomina to skrzyżowanie nart, wrotek i roweru. Trudno mi było na tym utrzymać równowagę, ale na szczęście pan ze stoiska mnie prowadził. O wiele bardziej podobało mi się podobne urządzenie tylko z kierownicą. Łatwiej się nim kierowało. Według słów osób kierujących stoiskiem to rodzaj elektrycznego unicykla, czyli roweru jednokołowego – mówiła Ewa z Katowic.

Większość zwiedzających stanowili mężczyźni. Pięcioletni Adaś przyjechał z Gliwic na wystawę z tatą i dziadkiem.

- Najbardziej podobają mi się resoraki. Chciałem nowe autko, ale nie dostałem. Może będę mógł tu zostać i pobawić się torem, a dziadek z tatą po mnie wrócą. - Synu zapomnij o tym – śmiał się tata Adasia. - Idziemy dalej zwiedzać. Przyjechaliśmy tu sami, bo naszych pań nie interesują maszyny. Nam się tu jednak bardzo podoba.

- Bardzo tu ciekawie. Chociaż żałuję, że nie pokazano więcej samochodów. Przed chwilą jechaliśmy autem na dwóch bocznych kołach. To było niesamowite przeżycie – mówiła Marzena z Rudy Śląskiej. A jej mąż Marek dodawał: - Ja siedziałem na górze, żona na dole. Może z jej perspektywy to było coś wyjątkowego, ja spodziewałem się będzie bardziej ekscytująco. Ale i tak się cieszę, że się przejechaliśmy.

Imprezą towarzyszącą targom było ProfiAuto FMX & MusicShow. Podczas niej w katowickim Spodku można było zobaczyć latające motory, quady i rowery oraz wysłuchać koncertu Acid Drinkers.

« ‹ 1 › »
ProfiAuto Show 2015

WIARA.PL DODANE 24.05.2015 AKTUALIZACJA 24.05.2015

ProfiAuto Show 2015

​Impreza odbyła się w weekend w Katowicach. Zdjęcia: Anna Derkowska /Foto Gość  
oceń artykuł Pobieranie..

Anna Derkowska

|

GOSC.PL

publikacja 24.05.2015 01:09

0 FB Twitter
drukuj wyślij zachowaj

Polecane w subskrypcji

  • Belgia nie odda rosyjskich miliardów
    • Świat
    • Maciej Legutko
    Belgia nie odda rosyjskich miliardów
  • Czy wojna na Ukrainie osiągnęła punkt krytyczny? Rozmowa z Janem Piekło
    • Świat
    • Piotr Legutko
    Czy wojna na Ukrainie osiągnęła punkt krytyczny? Rozmowa z Janem Piekło
  • Mikołajki między darem a roszczeniem. Jak wychowywać dzieci do wdzięczności?
    • wychowanie
    • Karol Białkowski
    Mikołajki między darem a roszczeniem. Jak wychowywać dzieci do wdzięczności?
  • Adwent ze św. Augustynem: Weź i czytaj
    • Cykl „Gościa”
    • Franciszek Kucharczak
    Adwent ze św. Augustynem: Weź i czytaj
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • KSJ
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
  • O nas
    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
  • DOKUMENTY
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
    •  
  • KONTAKT
    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • ZNAJDŹ NAS
WERSJA MOBILNA

Copyright © Instytut Gość Media.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgłoś błąd

 
X
X
X