Nowy numer 39/2023 Archiwum

III Koncert Charytatywny Fundacji im. K. Wojtyły, Katowice, 24 maja

III Koncert Charytatywny Fundacji im. Karola Wojtyły odbędzie się 24 maja o godz. 17. w kościele Apostołów Piotra i Pawła w Katowicach.

Podczas koncertu zagrają: KRAKOWSKI KWINTET DĘTY w składzie: Katarzyna Kurowska-Mleczko (flet), Marek Mleczko (obój), Roman Widaszek (klarnet), Paweł Solecki (fagot), Tadeusz Tomaszewski (róg) oraz Zespół Kameralny SANTARELLO pod batutą Iwony Bańskiej. Koncert poprowadzi Pani Ewa Kafel.

To już trzeci Koncert Charytatywny organizowany przez Fundację im. Karola Wojtyły, która w swojej działalności skupia się przede wszystkim na zapewnieniu wsparcia finansowego dzieciom oraz młodzieży. Fundacja działa przy Zespole Szkół Katolickich im. bł. ks. Emila Szramka w Katowicach. Zespół tworzą Katolickie Gimnazjum i Katolickie Liceum Ogólnokształcące. Jest to szkoła niepubliczna, katolicka, w której nauczanie i wychowanie opiera się  na myśli i nauce Jana Pawła II, a jej podstawowym celem jest kształcenie i wychowywanie uczniów w oparciu o zasady personalizmu chrześcijańskiego – do odpowiedzialności za siebie i za innych oraz troski o dobro wspólne w życiu rodzinnym i społecznym. Fundacja od lat wspiera rozwój zdolnych uczniów, ale i uczniów, którzy z racji trudnej sytuacji materialnej potrzebują pomocy finansowej. Od niedawna Fundacja pod swoją opieką ma uczniów wszystkich szkół i placówek katolickich, nad którymi pieczę sprawuje Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Archidiecezji Katowickiej. Aktualnie stypendia otrzymuje 21 uczniów, w tym 12 to stypendia naukowe a 9 - socjalne.

Podopieczni Fundacji osiągają wybitne wyniki w nauce, dzięki czemu kontynuują ją na najlepszych uczelniach w Polsce i zagranicą, współpracują z młodzieżą z innych państw dzięki udziałowi w licznych wymianach i programach europejskich. Aktywnie działają również w życiu środowiska lokalnego – angażują w różnego rodzaju akcje charytatywne, poprzez sztukę promując bliskie nam wszystkim wartości chrześcijańskie, regularnie organizują koncerty i przedstawienia teatralne, uczestniczą w życiu publicznym przez udział w Młodzieżowej Radzie Miasta, chętnie niosą pomoc i dobre słowo wśród potrzebujących jej dzieci i młodzieży.

Wśród Stypendystów znaleźć można młodych, zdolnych ludzi, którzy realizują swe pasje i zainteresowania dzięki opiece Fundatorów. Dziś wielu z nich to rozsiani po całym świecie cenieni naukowcy, lekarze, prawnicy, którzy podejmują wyzwania współczesnego świata i realizują się na wielu płaszczyznach.

Podczas Koncertu Charytatywnego będzie można wesprzeć dzieło Fundacji.

Więcej informacji TUTAJ

III Koncert Charytatywny Fundacji im. K. Wojtyły, Katowice, 24 maja  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast