GN 40/2023 Otwarte Archiwum

Zdrowie w ranach

13 maja chorzy naszej archidiecezji spotkali się w piekarskiej bazylice. Ich modlitwom przewodniczył bp Marek Szkudło.

W homilii biskup pomocniczy zachęcał chorych, aby w Maryi znajdowali wzór życia słowem Bożym. - Maryja stała się Matką przez to, że słuchała słowa. Wszyscy, którzy potrafią słuchać, rodzą wiarę u innych - przekonywał.

- Maryja zawsze prowadzi nas do Jezusa i wskazuje na Niego jako źródło przemiany, odnowy, zdrowia. Nasze zdrowie jest w Jego ranach, w tajemnicy Jego śmierci i zmartwychwstania - tłumaczył bp Szkudło.

Nawiązując do czytań, przypomniał, że każdy chrześcijanin ma określoną misję do spełnienia. - Nawet wtedy, kiedy jesteśmy chorzy, kiedy wydaje nam się, że niewiele możemy zdziałać - przekonywał. - Przyznam się wam, że w moim posługiwaniu kapłańskim wiele razy, idąc do chorych, wracałem umocniony. Chciałem nieść pociechę, pomoc, wsparcie, a to ja wracałem umocniony w wierze. To jest coś niesamowitego.

Mówiąc o 13 maja, kolejnej rocznicy objawień fatimskich oraz zamachu na św. Jana Pawła II, bp Marek przypomniał, że Maryja prosiła Łucję, Hiacyntę i Franciszka o modlitwę różańcową i post w celu uproszenia pokoju dla świata. Zaznaczył, że pokój potrzebny jest także dziś: w ludzkich sercach, rodzinach, parafiach; w Polsce i na całym świecie.

Od niedzieli trwa także archidiecezjalna pielgrzymka chorych, niepełnosprawnych i ich rodzin do Lourdes. Uczestniczy w niej ponad 400 pielgrzymów. W środę dołączy do nich także abp Wiktor Skworc.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast