Nowy numer 28/2018 Archiwum

Górnicy nadal nie odpowiadają

Już prawie 3 tygodnie trwa akcja w kopalni "Wujek" Ruch Śląsk.

Ratownikom prowadzącym akcję poszukiwania dwóch górników od 18 kwietnia po silnym wstrząsie pod ziemią nadal nie udało się nawiązać z nimi kontaktu.

We wtorek spuszczono kamerę poprzez odwiert od 23 kwietnia prowadzony z powierzchni. Nie pokazała ona jednak górników.

Kontakt z nimi ratownicy z CSRG próbują nawiązać także poprzez nadawanie komunikatów głosowych. Prowadzą również pomiar składu atmosfery. Wykazał on, że powietrze nie jest korzystne dla ludzi. W miejscu, gdzie prawdopodobnie znajdują się uwięzieni górnicy, występują stężenie metanu (od początku pomiarów powyżej granicy wybuchowości) oraz zmniejszona zawartość tlenu.

Jak podaje Wojciech Jaros, kombajn drążący nowy chodnik jest na wysokości 253,5 metra od założonego punktu "0". Ma 158 metrów do przecinki "4" - kolejnego chodnika poprzecznego do jego trasy, prowadzącego od dowierzchni centralnej do ściany. - Przewiercony kolejny otwór między drążonym chodnikiem ratowniczym a dowierzchnią centralną nie pokazał pustki - wolnych przestrzeni w dowierzchni centralnej - wyjaśnia.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

  • senność
    09.05.2015 22:02
    Ogromne słowa uznania że Gość nadal relacjonuje te zmagania.
    Możliwe że Górnicy są już u boku Chrystusa, ale praca ratowników, nadzieja i trud warte są tej relacji.

    doceń 0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama