Nowy numer 24/2018 Archiwum

Ratownicy dalej nawołują górników

Trwa akcja w kopalni "Wujek". Kombajn wydrążył chodnik do 237 metra.

Kombajn znajduje się na wysokości 174,5 metra od przecinki "4". - Ze względu na warunki geologiczne (uskok przebiegający w tym rejonie) znowu następuje zagęszczenie obudowy - co 0,5 metra. Odwierty wykonywane dotychczas między chodnikiem drążonym przez kombajn, a wyrobiskiem - dowierzchnią centralną - nie pokazały pustki, trafiają wciąż na rumosz - informuje Wojciech Jaros, rzecznik KHW.

Ratownicy z CSRG kontynuują nadawanie komunikatów głosowych oraz wykonywanie pomiarów składu atmosfery.

Akcja w kopalni "Wujek" Ruch Śląsk trwa już od 18 kwietnia. Od tego czasu pod ziemią uwięzionych jest dwóch górników. Do tej pory nie ma z nimi kontaktu.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama