Nowy numer 38/2023 Archiwum

Bądź jak Jezus!

Hillsong London, Leeland, Natalia Niemen i Maleo Reggae Rockers to tylko niektóre gwiazdy ekumenicznego koncertu w Mysłowicach.

Bądź jak Jezus! - to koncert ewangelizacyjny, który od 2010 roku przyciąga kilkutysięczną publiczność nie tylko z Polski, ale i z zagranicy. Na scenie w Mysłowicach wystąpiło już wiele gwiazd muzyki chrześcijańskiej światowego formatu. Pochodzące ze Stanów zespoły Leeland, Israel Houghton & New Breed czy też Brytyjczyk Martin Smith.

Bądź jak Jezus!   Materiały prasowe Jeśli chodzi o polskich wykonawców, można było usłyszeć tam między innymi Mietka Szcześniaka, Trzecią Godzinę Dnia, Artaszes, Violę Brzezińską, Beatę Bednarz, New Life 'M, Mate.o i Deus Meus.

Szósta edycja ekumenicznego koncertu pod hasłem „Potęga Miłości” odbędzie się 4 czerwca o godzinie 15 w Parku Słupna w Mysłowicach.

– Spotkajmy się, aby wspólnie uczcić i poczuć potęgę tej Miłości, która z Krzyża rozprzestrzenia się każdego dnia na cały świat. Kochamy, bo jesteśmy kochani. Chcemy to szczególnie podkreślić śpiewem, modlitwą, uwielbieniem i radością wraz ze wspaniałymi artystami z Polski i z zagranicy, którzy zagrają na scenie – mówią organizatorzy.

W tym roku w Mysłowicach wystąpi brytyjska gałąź Hillsong, czyli Hillsong London. Zespół, który w nowoczesny sposób łączy klasykę muzyczną Kościoła Hillsong z własnymi kompozycjami, żywiołowymi aranżacjami i radością emanującą ze sceny.

Bądź jak Jezus!   Materiały prasowe Kolejną gwiazdą koncertu będzie czterokrotnie nominowany do Nagrody Grammy Leeland, który jest jednym z najpopularniejszych zespołów chrześcijańskich w Stanach. W Mysłowicach zaśpiewa też charyzmatyczna Natalia Niemen, znani z kołyszącego reggae Maleo Reggae Rockers. Nie zabraknie muzyki gospel w wykonaniu Gabrieli Gąsior & Holy Noiz oraz czerpiącego z tradycyjnej muzyki afrykańskiej New Day.

Ponadto u boku gwiazd koncertu zaprezentuje się zespół/wykonawca wyłoniony w ramach 1. edycji Międzynarodowego Konkursu Muzycznego „Non-stop CCM”. Otrzyma on tytuł muzycznego odkrycia roku 2015 współczesnej muzyki chrześcijan w Polsce.

Desert song Hillsong with Lyrics
Nelson Martin Pompeyo

 

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast