Nowy numer 24/2021 Archiwum

Na pomoc najmłodszym

W archidiecezji katowickiej do końca maja trwa akcja "Pieluszka dla maluszka". To zbiórka pampersów dla potrzebujących rodzin.

Zbiórka trwa już miesiąc, organizuje ją Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży. Dzięki zebranym pieluchom pomoc otrzymają ci, którzy najbardziej jej potrzebują. Nieważny jest rozmiar ani marka pampersów, ważne, by  było ich jak najwięcej.

- Zebrane pieluchy rozdzielimy pomiędzy potrzebujące rodziny i matki samotnie wychowujące dzieci, a także wspomożemy hospicjum dziecięce. O pomoc poprosili nas również kapłani, którzy prowadzą duszpasterstwo "Światło w familoku". Okazuje się, że żyje tam wiele rodzin, które mają ciężką sytuację materialną i taka forma pomocy bardzo im się przyda - mówi Łukasz Fenisz, członek zarządu KSM AK, koordynator akcji.

W zbiórkę włączyło się już ponad 60 parafii, szkół i przedszkoli z Rudy Śląskiej, Tychów, Katowic, Piekar Śląskich, Wodzisławia Śląskiego, Rybnika, Mikołowa, Jastrzębia-Zdroju, Lędzin, Siemianowic Śląskich i wielu innych miast.

- Bardzo cieszy nas tak duże zainteresowanie zbiórką. Kontaktują się z nami ludzie właściwie z każdego zakątka archidiecezji. Akcja prowadzona jest u nas po raz pierwszy i nie wiedzieliśmy, jak mieszkańcy zareagują, dlatego tym bardziej cieszy nas duży odzew - dodaje koordynator akcji.

Rodziny pieluszki otrzymają 14 czerwca podczas Marszu dla Życia i Rodziny, który odbędzie się w Katowicach.

Zbiórkę przeprowadzać można w parafiach, szkołach i przedszkolach, gdzie wystarczy tylko zgoda proboszcza lub dyrektora placówki. Należy również skontaktować się z organizatorami drogą mailową: ksm.katowice@gmail.com lub telefonicznie: 501 277 662. Lista miejsc, w których prowadzona jest zbiórka, aktualizowana jest na facebookowej stronie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama