Nowy numer 24/2021 Archiwum

Ballet Magnificat w Katowicach

Wystąpili już dla ok. 12 mln ludzi na całym świecie. Rocznie wystawiają ponad 200 spektakli w Stanach, a także w Azji i Europie. Teraz z widowiskiem "Face to face" przyjadą do nas. Zobaczymy ich 22 maja o 19.00 w Centrum Kultury im. Krystyny Bochenek.

Ballet Magnificat pochodzi z Jackson nad Missisipi. Ze spektaklami jeżdżą po całym świecie. Teraz odwiedzą Katowice. Pokażą widowisko "Face to face", współczesną historię dwóch profesjonalnych tancerek. Spektakl przeniesie widzów za kulisy widowiska baletowego. Jedna z artystek wiedzie życie pełne niezwykłej radości i wolności, druga - pełne egoizmu, alkoholu, rozwiązłości. "Face to face" przedstawia opowieść o odkupieniu w oparciu o wypisy z Biblii i klasyczny balet "Don Kichot".

Występem artyści wspierają charytatywną akcję zbiórki na rzecz żłobka, który już niedługo powstanie w Katowicach. To Centrum Św. Józefa organizowane przez Stowarzyszenie PoMOC, którego prezesem jest s. Anna Bałchan ze Zgromadzenia Sióstr Maryi Niepokalanej.

Ballet Magnificat nie jest zwykłą grupą baletową. To profesjonaliści tańczący z porywu serca: chcą być w miejscach, w których mogą pomagać. Są narzędziem w rękach Boga i w jego imieniu dzielą się z widzami przesłaniem swoich spektakli, talentem tanecznym, pasją do muzyki.

Artyści łączą balet tradycyjny z tańcem nowoczesnym, tworząc widowiskowe spektakle teatralno-muzyczne. W ich spektaklach znaleźć można wielu odmian tańca: od klasycznego przez jive, aż po motywy celtyckie i żydowskie.

Projekt Centrum Św. Józefa, poza żłobkiem dla 40 dzieci, chce zapewnić także profesjonalną opiekę nad rodziną: budowanie więzi, wsparcie dla rodziców i dziadków, zajęcia z kolorem i dźwiękiem, nowoczesne metody pracy z dzieckiem, bezpieczeństwo. 

Bilety do nabycia na Ticketportal.pl oraz w kasie Ticketportalu, która znajduje się na parterze Centrum Kultury Katowice, po prawej stronie, obok portierni; adres: pl. Sejmu Śląskiego 2. Więcej informacji o Stowarzyszeniu PoMOC: tutaj, więcej o Centrum św. Józefa: tutaj.

Zobacz zapowiedź widowiska:

Ballet Magnificat!'s Face to Face
Ballet Magnificat!

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama