Nowy numer 23/2021 Archiwum

Sześć dni z opactwem

Zapowiada się niezwykły tydzień w Rudach. Od wtorku do niedzieli - zwiedzanie dawnego pałacu i klasztoru, wernisaż wystawy oraz otwarcie wirydarza.

Noc w Starym Opactwie to cykl imprez rozpoczynających się 28 kwietnia. Potrwają do 3 maja. Będzie nocne zwiedzanie Galerii Sztuki, jej stałych i czasowych ekspozycji. Od środy do soboty wieczorami – obserwatorium gwiazd i planet na dziedzińcu opactwa. Dla dzieci i młodzieży warsztaty plastyczne oraz nocne poszukiwanie skarbu cystersów z przedszkolakami. Dla starszych również warsztaty, prelekcje i prezentacje multimedialne.

30 kwietnia o 18.00 zostanie uroczyście otwarty wirydarz pocysterskiego zespołu klasztorno-pałacowego. Ks. Jan Rosiek, dyrektor diecezjalnego Ośrodka Formacyjno-Edukacyjnego w Rudach, będzie mówił o roli i znaczeniu rajskiego ogrodu w architekturze rudzkiego klasztoru.

Wernisaż wystawy „Malarstwo śląskie i ikonograficzne” br. Piotra Doleżoła OFMCap odbędzie się 1 maja o 18.00. Towarzyszyć mu będzie koncert w wykonaniu Michała Kaczora z pokazem multimedialnym.

Natomiast 3 maja o 17.00 w auli im. św. Jana Pawła II w Starym Opactwie (wejście od strony bazyliki) odbędzie się wykład ks. Tomasza Horaka nt. Wędrówki pograniczem – wspólne dziedzictwo kultury, historii i dnia dzisiejszego.

Poniżej szczegółowy program propozycji w ramach Nocy w Starym Opactwie.

 

« 1 »
DO POBRANIA: |
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama