Nowy numer 24/2021 Archiwum

Superbohaterzy zjadą do Bytomia

Koncerty, seanse filmowe, Kiermasz Twórczej Reanimacji Odpadów, warsztaty, a nawet zbiórka krwi znalazły się w programie Festiwalu Dziwnie Fajnie, który odbędzie się w najbliższy weekend.

Superbohaterzy zjadą do Bytomia   Zaproszenie na 7. Międzygalaktyczny Zlot Superbohaterów w Bytomiu Materiały organizatorów Rozgrzewka już we wtorek. W ramach Śląskiej Sceny Stand-upu w Museum Music Republic 21 kwietnia o godz. 20.00 wystąpią Wiolka Walaszczyk i Rafał Pacześ.

Pierwszego dnia festiwalu w piątek 24 kwietnia o 20.00 w Museum Music Republic festiwal rozpocznie koncert The Dumplings i Karoliny Czarneckiej.

Głównym punktem będzie Przemarsz Superbohaterów przez centrum Bytomia, któremu będzie towarzyszyła ostatnia w mieście orkiestra górnicza. Kolorowy pochód wyruszy w sobotę 25 kwietnia o 11.00 spod Szybu Krystyna w kierunku rynku.

Tam będzie trwał Kiermasz Twórczej Reanimacji Odpadów. To wydarzenie dla designerów, artystów, projektantów i wizjonerów, którzy reanimują odpady, dając im nową szansę na zaistnienie w świecie przedmiotów użytkowych.

Również w sobotę o 12.30 rozpocznie się Bytomska Gra Miejska, natomiast wieczorem w Teatrze Tańca i Ruchu ROZBARK wystąpią Pogodno oraz Mitch & Mitch, a w Bytomskim Centrum Kultury o 21.00 rozpocznie się Międzygalaktyczny Seans Filmowy.

W niedzielę ciąg dalszy kiermaszu połączonego z warsztatami "robienia czegoś z niczego" oraz wieczorne spektakle i seanse.

Festiwal Dziwnie Fajne to oddolna inicjatywa społeczna wspierana przez kolektyw BytoMy. Ma na celu aktywizację społeczeństwa poprzez działania na szeroko pojętym polu kultury. Współorganizatorami festiwalu są miasto Bytom oraz Bytomskie Centrum Kultury. 

Szczegółowy plan Festiwalu Dziwnie Fajnie znajdziesz na stronie wydarzenia na Facebooku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama