Nowy numer 24/2018 Archiwum

Licealista z Rybnika najlepszy w Polsce

Robert Kolarczyk zwyciężył w finale ogólnopolskim XXV Olimpiady Teologii Katolickiej. Łącznie pokonał ponad 12 tys. uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

To nie pierwsze zwycięstwo Roberta Kolarczyka z parafii w Lyskach, ucznia pierwszej klasy I Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Śląskich w Rybniku. Pierwsze miejsce licealista zdobył także na etapie diecezjalnym. Co ciekawe, Robert nie wygrał na własnym podwórku. Na etapie szkolnym zajął trzecie miejsce.

W nagrodę pojedzie do Ziemi Świętej, otrzymał także indeksy na różne kierunki uczelni w Polsce. Razem z nim naszą archidiecezję reprezentowali Magdalena Pakura oraz Roman Kruger. Wszyscy są uczniami rybnickich liceów. Do Łomży przyjechali z ks. Piotrem Piekło i ks. Rafałem Borkowym.

 

Reprezentanci archidiecezji w Łomży (uczniowie dwóch rybnickich liceów razem ze swoimi księżmi)   Reprezentanci archidiecezji w Łomży (uczniowie dwóch rybnickich liceów razem ze swoimi księżmi) archiwum prywatne W finale ogólnopolskim w Łomży uczestniczyło ponad 120 finalistów etapu diecezjalnego. Zmierzyli się z testem składającym się z 35 pytań. Później 10 najlepszych czekały ustne dogrywki. Robert, jak przyznaje, nie spodziewał się zwycięstwa. Twierdzi, że jedne pytania były łatwe, inne trudne. Do udziału w poszczególnych etapach olimpiady przygotowywał go ks. Piekło. Najpierw sam przeczytał zakres materiałów, później zadawał uczniom pytania, które - jego zdaniem - mogłyby pojawić się w konkursie.

"Sakramenty uzdrowienia i ich rola w życiu Kościoła" - to temat tegorocznej olimpiady. Uczniowie biorący udział w konkursie musieli wykazać się znajomością Pisma Świętego, nauczania Magisterium Kościoła i opracowań historyczno-teologicznych związanych z tą tematyką.

Dyplom zwycięzcy   Dyplom zwycięzcy archiwum prywatne

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama