Nowy numer 25/2018 Archiwum

Flash mob w... kościele

Wykonała go w Żorach ekipa znana z wystawiania wielkich widowisk teatralnych i jej liczni przyjaciele.

Było to 12 kwietnia, czyli w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, przed Mszą świętą w kościele św. Stanisława. O tym, że coś się kroi, świadczyły wcześniej rozstawione przed prezbiterium mikrofony i leżące na uboczu instrumenty. Ale żeby kroiło się w taki sposób?

"Błogosławieni miłosierni... Wierzymy w głębię tych słów! I lubimy zaskakiwać... na przykład niczego niepodejrzewających parafian” - komentują zaangażowani w przygotowanie flash moba. "Dziękujemy (...) Duchowi Świętemu za pomysł” - podkreślili w "napisach końcowych" zamieszczonego w internecie filmiku.

Samo przesłanie, które przekazali widzom, jest zresztą - o czym chrześcijanie czasem zapominają - jeszcze bardziej zaskakujące niż użyta w Żorach forma flash moba:

Flashmob "Błogosławieni miłosierni" - Hymn ŚDM Kraków 2016 live / Hymn of WYD Krakow 2016 live
xmmaciek

Wśród wykonawców "miłosiernego" flash moba są muzycy z chórów Voce Segreto, Af Music i Magic Voice oraz zespół „Kablem owinięci” z towarzyszeniem Dominiki Kontny. Flash mob profesjonalnie nagłośniła Estrada Rybnicka.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama