Nowy numer 23/2021 Archiwum

Słowacy przejmą Śląskie Wesołe Miasteczko

Inwestor deklaruje, że wyda prawie 120 mln zł na unowocześnienie lunaparku.

Zarządy Tatry Mountain Resorts a.s. i Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku podpisały we wtorek umowę. W jej wyniku słowacki inwestor przejmie 75 proc. udziałów Śląskiego Wesołego Miasteczka.

Oficjalną zgodę na objęcie przez TMR większości udziałów śląskiego lunaparku w poniedziałek wydał zarząd województwa śląskiego. Słowacki inwestor stanie się właścicielem i zarządcą lunaparku.

Pozostałe 25 proc. udziałów przypadnie Wojewódzkiemu Parkowi Kultury i Wypoczynku, spółce, której właścicielem jest samorząd województwa. Wesołe Miasteczko to jedna z największych atrakcji WPKiW.

Słowacki inwestor w ciągu pięciu lat planuje modernizację miasteczka, na którą chce przeznaczyć co najmniej 117 mln zł. Tereny, na których funkcjonuje lunapark będą dzierżawione. Przez pierwszych pięć lat Tatry Mountain Resorts będzie płacić roczny czynsz w wysokości 1,4 mln zł, a od szóstego roku - 1 mln euro.

Poszukiwania inwestora dla śląskiego lunaparku rozpoczęły się w 2011 r. Projektem zainteresowanych było kilka podmiotów. Ze słowacką firmą list intencyjny podpisano w czerwcu ubiegłego roku. Rozpoczął on fazę analiz i negocjacji dotyczących szczegółów zaangażowania słowackiego potentata.

Spółka Tatry Mountain Resorts, a.s. jest największym podmiotem w dziedzinie turystyki na Słowacji, posiada i prowadzi ośrodki narciarskie oraz hotele w Tatrach Niskich i Wysokich.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama