Nowy numer 24/2018 Archiwum

Święty Wojciech na smartfonie

Parafianie bazyliki św. Wojciecha w Mikołowie na telefonie mogą śledzić ogłoszenia, intencje Mszy czy bieżące wydarzenia.

Jest to możliwe dzięki specjalnej aplikacji na smartfony z systemami Android oraz iOS, która obsługuje bazylikę św. Wojciecha. - To wyjście w kierunku współczesnego człowieka - mówi ks. Mirosław Godziek, proboszcz parafii.

Każdy zainteresowany w swojej komórce będzie mógł śledzić ogłoszenia duszpasterskie, bieżące wydarzenia z życia parafii, intencje Mszy św. Aplikacja umożliwi także zlokalizowanie kościoła na mapie. Dzięki niej będzie można poznać również sylwetki kapłanów posługujących w parafii, obecnych oraz ich poprzedników.

- Współczesny człowiek w średnim wieku oraz dzisiejsza młodzież rzadko kiedy podchodzą do gablotki parafialnej, żeby przeczytać ogłoszenia duszpasterskie czy zapoznać się z intencjami parafialnymi. Znacznie częściej sięgają do tych treści przez internet. Ostatnio jednak wszyscy zauważamy, że wielu młodych woli korzystać na co dzień ze swojego telefonu, który staje się zarówno narzędziem pracy, jak i rozrywki oraz dostarcza wielu informacji. Stąd wziął się pomysł na parafialną aplikację - stwierdza ks. Sebastian Kreczmański - autor aplikacji.

- Mamy nadzieję, że to współczesne narzędzie ewangelizacji przyczyni się również do zbliżenia parafian do Chrystusa - uzupełnia ks. Godziek. 

Linki:

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama