Nowy numer 24/2021 Archiwum

Modlitwa za Rybnik

O pokój dla miasta i świata będą się modlić rybniczanie z gośćmi z Włoch, Francji, Ukrainy i Nigerii.

W czwartek i piątek, 9 i 10 kwietnia modlitwa będzie trwać w Rybniku. Natomiast w sobotę 11 kwietnia rybniczanie są zaproszeni na wycieczkę na Czantorię, gdzie około południa zostanie odprawiona Msza św. polowa.

Goście z krajów ogarniętych wojną

Część zaproszonych do Rybnika gości pochodzi z Ukrainy i Nigerii, państw, w których leje się dzisiaj krew. - Chcemy zwrócić uwagę rybniczan na to, że pokój jest darem, o który wszyscy powinniśmy Boga prosić i o który nieustannie musimy zabiegać w codziennych relacjach międzyludzkich - mówi ks. Krzysztof Nowrot, wikary z parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Rybniku.

Modlitwa zacznie się w czwartek 9 kwietnia o 18.00 od Mszy św. w kościele Matki Bożej Bolesnej. Po niej - czuwanie ze świadectwami. O godzinie 20.40 - procesja z Najświętszym Sakramentem, z pochodniami i kadzidłem, przejdzie przez centrum miasta do bazyliki św. Antoniego.

Ruszaj na Czantorię

W piątek 10 kwietnia w bazylice św. Antoniego od 8.30 do 18.00 będzie trwała adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji pokoju. O 18.00 - uroczysta Msza św. za miasto Rybnik oraz o pokój dla miasta i świata. Oprawę muzyczną zapewnią połączone rybnickie chóry oraz uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej im. Braci Szafranków.

Wreszcie, w sobotę 11 kwietnia, organizatorzy zapraszają rybniczan i gości na wycieczkę w Beskidy z Towarzystwem Ciemnych Typów (paczka przyjaciół, która razem chodzi po górach i razem się modli; pierwsze takie towarzystwo założył 91 lat temu w Turynie błogosławiony Pier Giorgio Frassati). O 9.30 - zbiórka na rynku w Ustroniu i wymarsz szlakiem na Czantorię. W okolicy jej szczytu, około południa, zostanie odprawiona Msza święta.

Ta trzydniowa modlitewna akcja nosi nazwę "Rybnik. RAZEM dla pokoju". Została zorganizowana w 90. rocznicę narodzin dla nieba i 25. rocznicę beatyfikacji Pier Giorgia Frassatiego, pochodzącego z Turynu patrona młodzieży. Będzie to także przygotowanie do ŚDM w Krakowie w 2016 roku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama