Podziękuj ks. Blachnickiemu!

Rocznica urodzin założyciela Ruchu Światło-Życie to dobra okazja, by podziękować mu za dobro, jakie wniosła w nasze życie oaza. Można to zrobić za pośrednictwem Facebooka. Niech "fejs" zadrży od lawiny podziękowań!

24 marca mija kolejna rocznica urodzin sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego. Śląski kapłan – zakładając Ruch Światło–Życie – stał się w pewnym sensie prorokiem w trudnych czasach Kościoła. Jego wizja formowania dzieci, młodzieży i dorosłych była i ciągle jest jedną z najlepszych odpowiedzi na pytanie o to, jak ożywić Kościół w świecie konsumpcji i postmodernizmu.

Ks. Blachnicki miał realny wpływ na życie setek tysięcy Polaków, którzy zetknęli się z popularną oazą. Dzięki temu, że w pewnym momencie wsłuchał się w głos Ducha Świętego i odważył pójść za tym głosem, wielu z nas miało szansę spotkać i dostrzec żywego Boga w żyjącym Kościele.

Dzisiejszy dzień, ale i każdy inny jest chyba dobrą okazją, by zwyczajnie, po ludzku, podziękować za dar Ruchu Światło–Życie, który przekazał nam ks. Franciszek. Można zrobić to, wpisując kilka słów na fejsbukowym wydarzeniu utworzonym przez Centrum Duchowości Ruchu Światło-Życie Archidiecezji katowickiej. Takie publiczne podziękowanie ma też znaczenie jako świadectwo. Zróbmy to dla siebie – by zobaczyć ilu nas jest – ale też dla innych, by mogli przeczytać, jak wiele dobra w ich życie wniosła oaza. Niech Facebook zadrży od lawiny podziękowań ks. Franciszkowi!

Stronę „Podziękuj ks. Blachnickiemu” znajdziesz TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..