Nowy numer 38/2021 Archiwum

"Kalwaria Śląska"

W sobotę przed Niedzielą Palmową o 19.30 w parafii św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP w Katowicach już po raz dziewiąty odegrana zostanie "Kalwaria Śląska".

Tym razem po raz pierwszy, w nowej odsłonie, zagra w niej o. Alan Rusek OFM, proboszcz. W rolę Pana Jezusa już po raz czwarty wcieli się brat Kryspin.

Misterium, jak tłumaczy Agnieszka Macura, jego reżyser, odbywać się będzie w całej bazylice. Spektakl oparty został o cztery Ewangelie; od momentu wjazdu Jezusa do Jerozolimy po zmartwychwstanie.

Scenografia w bazylice oparta będzie na budowie świątyni jerozolimskiej. Będą tworzyć ją ramy naciągnięte płótnami, na których namalowane zostaną różne części świątyni. ­- Są sceny, w których widzimy demony, są sceny kuszenia Judasza czy Jezusa - i wtedy dużą wagę staramy się przyłożyć do gry świateł. W tym pomaga nam technika estradowa - tłumaczy brat Bazyli z Franciszkańskiego Centrum Młodzieżowo-Powołaniowego "Trzej Towarzysze" z Chorzowa, odpowiedzialny za stronę techniczną.

W misterium zaangażowani są parafianie, bracia z Wyższego Seminarium Duchowne Zakonu Braci Mniejszych w Panewnikch, Franciszkańskie Centrum Młodzieżowo-Powołaniowe w Chorzowie przy współpracy techniki estradowej Grupa Power-Tech z Gliwic oraz osoby pośrednio związane z franciszkanami.

Więcej poniżej oraz w najbliższym numerze "Gościa Katowickiego" (12/2015).

"Kalwaria Śląska"  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama