Nowy numer 33/2018 Archiwum

Pożar kamienicy w Mysłowicach

Jedna osoba nie żyje, pięć osób, w tym dwoje dzieci, zostało ewakuowanych z dachu budynku.

Pożar 3-piętrowej kamienicy przy ulicy Robotniczej w Mysłowicach wybuchł o 4 nad ranem. W chwili rozpoczęcia akcji strażackiej ogień obejmował już dach i poddasze budynku. Na dachu znajdowało pięć osób, w tym dwoje dzieci, którym strażacy pomogli zejść przy użyciu drabiny.

Straż pożarną wezwali sąsiedzi mieszkający naprzeciwko. Jednej osoby nie udało się uratować. Strażacy ściągnęli z poddasza nieprzytomnego mężczyznę. Pomimo godzinnej akcji reanimacyjnej mężczyzna zmarł.

Akcja gaszenia pożaru była niezwykle trudna. Płomienie ognia sięgały wysoko, dach poddasza był częściowo zawalony, prace strażaków utrudniało zadymienie. Przyczyny pożaru wyjaśni prokuratura.

Ewakuowani mieszkańcy kamienicy zostali przeniesieni do dawnego hotelu "Gościniec" w Mysłowicach. Nie wiadomo, kiedy będą mogli wrócić do swoich mieszkań.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama