Nowy numer 33/2018 Archiwum

Zmarł ks. Tadeusz Jaskółka

Jego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek w kościele Świętych Jana i Pawła Męczenników w Zabrzu-Makoszowach.

W poniedziałek o 9.00 rozpocznie się modlitwa różańcowa w intencji zmarłego, o 10.00 - Msza św. pogrzebowa.

Śp. kapłan miał 90 lat, z czego 64 przeżył w Chrystusowym kapłaństwie. Zmarł 10 marca. Był emerytowanym proboszczem parafii Załęska Hałda. Ostatnio mieszkał w Zabrzu-Makoszowach.

Śp. ks. T. Jaskółka urodził się 27 października 1924 r. w Tarnowskich Górach. W 1945 r. zgłosił się do Śląskiego Seminarium Duchownego w Krakowie. Święcenia prezbiteratu przyjął w Katowicach z rąk bp. Stanisława Adamskiego 25 czerwca 1950 r.

Pracował jako wikary w parafiach: Świętego Pawła Apostoła w Zabrzu-Pawłowie, Świętej Jadwigi Śląskiej w Chorzowie, Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu Śląskim, Chrystusa Króla w Katowicach oraz Świętego Mikołaja w Lublińcu. Jako wikariusz parafii w Lublińcu mianowany został rektorem kościoła Podwyższenia Krzyża Świętego. W 1965 r. został administratorem parafii Świętych Jana i Pawła Męczenników w Zabrzu-Makoszowach. W 1974 r. rozpoczął posługę jako proboszcz parafii Matki Bożej Szkaplerznej w Brzeźcach. Rozpoczął budowę punktu katechetycznego i budowę kościoła w Kobielicach. W 1984 r. został mianowany proboszczem parafii Świętych Cyryla i Metodego w Katowicach-Załęskiej Hałdzie. W 1990 r. przeszedł na emeryturę i zamieszkał na terenie parafii Świętych Jana i Pawła Męczenników w Zabrzu-Makoszowach. W 2002 r. mianowany został kanonikiem honorowym Kapituły Metropolitalnej Katowickiej.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama