Nowy numer 25/2018 Archiwum

Chełmscy ministranci mistrzami archidiecezji

Archidiecezjalny turniej piłki nożnej rozegrano na hali sportowej w Tychach. Rywalizowali ministranci z całej diecezji w kategorii gimnazjum.

W potyczkach sportowych spotkali się mistrzowie wszystkich dekanatów naszej archidiecezji, a najlepsza drużyna będzie reprezentować Śląsk na mistrzostwach Polski.

Ministranci parafii Trójcy Przenajświętszej w Chełmie Śląskim w kategorii gimnazjum reprezentowali dekanat Lędziny. Chłopcy zaczęli trenować już na długo przed rozgrywkami, solidnie przygotowując się do zawodów. Ministranci z Chełmu stoczyli walkę przeciwko ministrantom z Knurowa, Rudy Śląskiej, Lipin, Czyżowic, Brzezin Śląskich. W finale zagrali z bardzo dobrze przygotowaną drużyną z Chorzowa. Mecz finałowy był bardzo emocjonujący; dopiero w ostatnich 6 sekundach piłka wpadła do bramki, dając wynik 1:0. W całym turnieju chełmska drużyna wygrała wszystkie swoje mecze; straciła tylko 3 bramki. Drugie miejsce zajęli ministranci z parafii św. Jadwigi w Chorzowie, trzecie - z parafii w Świerklanach.

Mistrzowie gimnazjaliści zagrali w składzie: Bartosz Kijewski, Tomasz Orzechowski, Mateusz Saternus, Mateusz Kijewski, Kornel Pyras, Kamil Hudzikowski, Paweł Wojtowicz, Rafał Achtelik, Wojciech Szymański i Mateusz Klimza. Drużynę ministrantów chełmskich prowadzi ks. Paweł Gajda.

Zwycięska drużyna będzie reprezentować naszą archidiecezję na mistrzostwach Polski 1 i 2 maja w Elblągu.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama