Nowy numer 25/2018 Archiwum

Zmarł ks. Antoni Szymała

Jego pogrzeb odbędzie się w sobotę w kościele św. Michała Archanioła w Ornontowicach.

Rozpocznie się o 8.30 modlitwą różańcową w intencji śp. kapłana, a po niej, o 9.00, odprawiona zostanie Msza św. pogrzebowa.

Śp. ks. Antoni Szymała przeżył 84 lata, z czego 59 w Chrystusowym kapłaństwie. Ostatnio mieszkał w Domu Świętego Józefa w Katowicach.

Zmarł we wtorek 10 marca.

Śp. ks. Szymała urodził się 16 stycznia 1931 r. w Ornontowicach. Formację w Śląskim Seminarium Duchownym w Krakowie rozpoczął w 1950 r.
Święcenia prezbiteratu przyjął w Katowicach z rąk bp. Zdzisława Golińskiego 5 czerwca 1955.

Posługę wikariuszowską podjął w parafiach: Trójcy Przenajświętszej w Chełmie Śląskim, Krzyża Świętego w Siemianowicach Śląskich, św. Mikołaja w Bielsku Białej, Matki Bożej Pośredniczki Wszelkich Łask w Urbanowicach, św. Mikołaja w Bujakowie oraz św. Józefa w Rudzie Śląskiej. 

Od r. 1973 r. najpierw jako lokalista, a od 1981 r. jako proboszcz pracował w parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Lędzinach-Goławcu. W dekanacie Bieruń pełnił funkcję ojca duchownego kapłanów. Na emeryturze przebywał od 1998 r. Potem zamieszkał w Domu św. Józefa w Katowicach.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama