Nowy numer 33/2018 Archiwum

Katowice: Rada Miasta przeciw konwencji przemocowej

Rada Miasta Katowice zaapelowała do prezydenta Bronisława Komorowskiego o nieratyfikowanie konwencji przemocowej.

Wielokrotnie informowaliśmy o niebezpieczeństwach, wiążących się z wejściem tej konwencji do polskiego porządku prawnego.

„Dyskusja sejmowa nad ratyfikacją przedmiotowej Konwencji wykazała szereg wątpliwości wobec tego dokumentu ze strony znacznej części posłów, jak i przedstawicieli licznych stowarzyszeń i organizacji społecznych. Oznacza to brak powszechnego konsensusu w sprawie ratyfikacji dokumentu, wywołującego poważne skutki społeczne. W naszej ocenie Konwencja pod pozorem ochrony przed przemocą w rzeczywistości forsuje niebezpieczne i patologiczne zmiany w podstawowych instytucjach  życia społecznego, jakimi są rodzina i małżeństwo. Jest to całkowicie sprzeczne z naszą tradycją, wyznawanymi przez ogół wartościami i zapisami Konstytucji RP” - stwierdzili katowiccy ojcowie miasta.

Oświadczenie zaproponowane przez PiS poparł największy klub w katowickiej radzie, czyli Forum Samorządowe i Piotr Uszok.

« 1 »

Zobacz także

 • wit
  04.03.2015 18:30
  Jestem dumny z mojego rodzinnego miasta!
  doceń 3
 • MS
  04.03.2015 20:48
  Śląsk to taki polski trzeci świat.
  doceń 0
 • Teodor
  04.03.2015 22:50
  Brawo! Miałem nadzieję, że ten apel uzyska poparcie wszystkich klubów. Okazało się, że niestety komisarze polityczni "jedynie słusznej partii" nie podpisali się pod nim! Czyżby obawa o stołki w kolejnym rozdaniu?
  doceń 0
 • Kopyrda
  04.03.2015 22:52
  Tzn. w.g. katowickich radnych i prezydenta Uszoka, przemoc w rodzinie nie jest patologiczna....
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama