Nowy numer 25/2018 Archiwum

Wielki Finał VI Śląskiego Turnieju Debat Oksfordzkich, Katowice, 13 marca

13 marca w sali audytoryjnej "Parnassos" w Bibliotece Śląskiej w Katowicach odbędzie się finał VI Śląskiego Turnieju Debat Oksfordzkich.

W programie:

9.00 – rozgrywka o III miejsce pomiędzy III Liceum Ogólnokształcącym z Zabrza a I Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Smolenia z Bytomia

10.30 – finał gimnazjalny – Gimnazjum nr 12 z Rudy Śląskiej gr. I i Gimnazjum nr 12 z Rudy Śląskiej gr. II

12.00 – finał drużyn ponadgimnazjalnych I Liceum Ogólnokształcącego im. Leona Kruczkowskiego w Tychach z IV Liceum Ogólnokształcącym im. Gustawa Morcinka w Tychach

VI edycja Śląskiego Turnieju Debat Oksfordzkich to przede wszystkim niesamowite emocje i zaangażowanie uczniów oraz nauczycieli w przygotowanie mów (każdy finalista ma ich na koncie aż dwanaście). To sześć tez, kilkudziesięciu uczestników wywodzących się z szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych województwa śląskiego. To niezliczona publiczność kibicująca swoim faworytom. To zaangażowanie wielu szkół i instytucji w przygotowanie miejsca debat oraz warsztatów.

Nagroda główna – wyjazd finalistów do Brukseli.

Organizatorzy turnieju:

Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach, Bractwo Oświatowe Związku Górnośląskiego oraz II Liceum Ogólnokształcące w Zabrzu.

Patronat honorowy:

Ministerstwo Edukacji Narodowej, dr Jan Olbrycht – Parlament Europejski, Wojewoda Śląski

Marszałek Województwa Śląskiego.

Patronat medialny:

TVP Katowice, Radio eM, Polskie Radio Katowice, Fabryka Silesia, Kulturalny Śląsk, CzasyPismo, Gość Niedzielny.

Projekt współfinansowany przez Muzeum Historii Polski w ramach programu "Patriotyzm jutra".

 

 

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama