Nowy numer 33/2018 Archiwum

Nowe dowody, ale system szwankuje

Dzięki wprowadzeniu Systemu Rejestrów Państwowych sprawy związane z dowodami osobistymi czy aktami stanu cywilnego załatwimy od 1 marca w dowolnym urzędzie na terenie całego kraju. Jednak całkowite i bezproblemowe wdrożenie nowego systemu informatycznego może jeszcze trochę potrwać.

Od kilku dni w wielu urzędach aż wrze. Nowy system, którego wprowadzenie zostało już wcześniej przesunięte (przeprowadzone testy nie dały satysfakcjonującego wyniku), nadal nie działa poprawnie.

Krzysztof Kaczorowski z Biura Prasowego w Katowicach mówi, że duże zamieszanie wzięło się stąd, że niektórzy błędnie zinterpretowali nadawane komunikaty. Wiele osób przychodzi do urzędu, myśląc, że teraz jest czas, kiedy wszyscy są zobowiązani wymienić swoje dowody osobiste. Urzędnicy twierdzą, że kolejki i wydłużony czas obsługiwania nie są ich z winy, ale systemu informatycznego, który nie działa jeszcze dość płynnie. Powoduje to, że obsługiwanie klienta trwa teraz średnio dwa razy dłużej niż wcześniej.

- System zawiesił się, a pani przy okienku wypisała mi dokumenty ręcznie, ale dla mnie nie ma problemu - mówi Beata Kulpa. - Nie muszę w tej sprawie już przychodzić do urzędu.

Urzędnikom nowy system jeszcze nie przypadł do gustu. Zbyt często dochodzi do "zawieszania się" systemu, a co za tym idzie wydłuża się ich czas pracy. - Wczoraj nie miałem cierpliwości dłużej czekać - mówi pan Zbigniew. - Czekałem ponad godzinę, ale dzisiaj już po 15 minutach załatwiłem sprawę, więc chyba jest jakaś poprawa.

 

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama