Nowy numer 25/2018 Archiwum

XI Ogólnopolski Przegląd Chórów Kościelnych Pieśni Pokutnej i Pasyjnej, Żory, 21 marca

Jedyny w Polsce ekumeniczny przegląd dla chórów o tematyce pokutnej i pasyjnej odbędzie się w sobotę 21 marca w Żorach. Przesłuchania odbędą się w godzinach od 10 do 16 w katolickim kościele Świętych Apostołów Filipa i Jakuba przy ul. Garncarskiej 16. O godz. 16 zacznie się koncert chórów w kościele ewangelicko-augsburskim przy ul. Osińskiej 4. Wreszcie o godz. 18, również w katolickim kościele przy Garncarskiej, będzie miała miejsce Msza święta, a po niej ogłoszenie wyników i koncert laureatów.

Przegląd odbywa się w Żorach od 2004 roku. W jego dziesięciu dotychczasowych edycjach wzięło udział 225 zespołów chóralnych i około 6 tysięcy chórzystów. Oprócz chórów z całej Polski gościnnie występowały na nim także chór „Benedictus” z katolickiego Uniwersytetu w słowackim Rużemberoku oraz prawosławny chór z Kaliningradu.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama