Nowy numer 33/2018 Archiwum

Proszę, by wspierała ich Wasza modlitwa

Komunikat abp. Wiktora Skworca o święceniach diakonatu.

W najbliższą sobotę 7 marca o godz. 10 w kościele pod wezwaniem świętych Apostołów Piotra i Pawła w Katowicach odbędą się święcenia diakonatu. Z okazji 90. rocznicy istnienia naszego lokalnego Kościoła, pragnę przewodniczyć tej szczególnej liturgii w świątyni, która była pierwszą katedrą diecezji katowickiej.

Dziś, w II niedzielę Wielkiego Postu, 17 alumnów Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach rozpoczyna tygodniowe rekolekcje, będące bezpośrednim przygotowaniem do święceń. Proszę, by wspierała ich w tym czasie wasza modlitwa.

Diakoni otrzymują pierwszy stopień sakramentu święceń. W swoim posługiwaniu wspólnocie wierzących są ściśle związani z biskupem i prezbiterami.

Do nich należy między innymi: asystowanie biskupowi i prezbiterom przy celebracji Boskich misteriów - szczególnie Eucharystii - głoszenie Ewangelii, prowadzenie pogrzebów i poświęcanie się różnym posługom miłości (por. KKK 1569n).

Do udziału w liturgii święceń zapraszam młodzież, szczególnie tę zamieszkującą dekanaty miasta Katowice. Serdeczne zaproszenie kieruję też do animatorów, lektorów i ministrantów wraz z ich księżmi opiekunami.

Niech Wasza obecność przy nowych diakonach będzie dla nich umocnieniem i czytelnym znakiem, że na ich posługę oczekujecie.

Pomni na wezwanie Jezusa: „proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo” (Łk 10,2), módlmy się o nowe powołania do wyłącznej służby Ewangelii z naszych rodzin i parafii. Pamiętajmy o tegorocznych maturzystach, prosząc Boga, aby z odwagą podejmowali zaproszenie do życia według rad ewangelicznych.

Chrystusowi, Najwyższemu Kapłanowi, polecajmy też formatorów i alumnów Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego.

Na owocne przeżywanie Wielkiego Postu, z serca udzielam wszystkim pasterskiego błogosławieństwa

† Wiktor Skworc

arcybiskup metropolita katowicki

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama