Nowy numer 39/2023 Archiwum

Żeglowanie w Mysłowicach

Na warsztatach i wspólnej zabawie w walentynki spotkali się małżonkowie z różnym stażem.

Spotkanie z cyklu "Nawigacja w rodzinie" połączone z warsztatami multimedialnymi w parafii św. Jacka w Mysłowicach-Morgach przygotowali członkowie Domowego Kościoła.

Warsztaty oparte zostały o materiał filmowy zrealizowany z udziałem kilku zaproszonych autorytetów z różnych dziedzin, związanych z życiem małżeńskim. Tytuł "Nawigacja w rodzinie", nawiązujący do żeglarstwa, podkreśla, że w małżeństwie i rodzinie cały czas trzeba nadawać kierunek, trzymać stery, korygować kurs.

Przede wszystkim trzeba jednak znać cel podróży i wiedzieć, jaka droga do jego osiągnięcia jest najwłaściwsza. W multimedialnym materiale poruszane były tematy związane m.in. z uzależnieniem od pracy, internetu, umiejętnością aktywnego słuchania, ojcostwem, wyrażaniem miłości.

Po każdym poruszonym temacie uczestnicy wypełniali ankiety z zadaniami i testami.

Taką małżeńską randkę parafialną zorganizowano 14 lutego, w święto św. Walentego, co, po zakończeniu dwugodzinnych warsztatów, dało również okazję do rozmów przy kawie i wspólnej zabawy przy muzyce DJ - proboszcza, ks. Mirosława Dubiela.

Do udziału w warsztatach parafialnych  zgłosiło się 15 rodzin w różnym wieku i z różnym stażem małżeńskim. Były to rodziny nie tylko z morgowskiej parafii, ale również z parafii w Brzęczkowicach i z Bończyka.

Domowy Kościół w Morgach powstał kilka lat temu, niestety nie przetrwał próby czasu, dlatego parafianie z Morgów, chcący dalej trwać w jego szeregach, połączyli się z parafią na Bończyku, gdzie jeżdżą raz w miesiącu na spotkania rodzin.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast