Nowy numer 28/2018 Archiwum

Najpierw człowiek

Rozbudowane procedury administracyjne w służbie zdrowia wpływają bardzo negatywnie na kontakt z pacjentem - zauważają lekarze i podkreślają, że rozmowa z pacjentem jeszcze przed badaniami jest konieczna.

- Niezależnie od tego, jak wygląda organizacja ochrony zdrowia, lekarz, pielęgniarka, salowa zajmuje się po prostu człowiekiem, pacjentem - i to jest najważniejsze - mówił dziś, w Światowym Dniu Chorego, na antenie Radia eM prof. Edward Wylęgała.

Kierownik Katedry Okulistyki Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Szpitalu Kolejowym w Katowicach, który był gościem „Rozmowy Poranka”, zaznaczył, że trafny opis sytuacji znalazł się w liście na ten dzień ogłoszonym przez arcybiskupa katowickiego Wiktora Skworca.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama