GN 43/2020 Archiwum

Chopie, bądź jak Józef

Nietypowe przedstawienie Świętej Rodziny – z Józefem, który trzyma na rękach Jezusa – znalazło się wśród nowych witraży w kościele w Lubomi.

Ich autorami są Jolanta i Adam Wuttke. – Tutaj nie ma rodzica 1 i rodzica 2. Dziecko potrzebuje i matki, i ojca – wskazuje ks. proboszcz Kazimierz Fyrla. Zwraca uwagę, że Ewangelia ma odpowiedź także na tak współczesne problemy jak feministyczna ideologia gender, wciskana dziś czasem nawet dzieciom w przedszkolach. – Tutaj Jezusa trzyma św. Józef – i tym powinni się inspirować nasi mężczyźni. Oni dzisiaj są często wyeliminowani z aktywnego wychowania swoich dzieci.

Łatwo o to też dlatego, że mężczyzna nieraz pracuje na półtora etatu, na dwa etaty, wraca do domu wykończony. A więc wiadomo, kapcie i pilot do TV. Mimo zmęczenia powinien jednak aktywnie włączyć się do wychowania dzieci, bo jest niezastąpiony w wyjaśnianiu im świata. Powinien rozmawiać ze swoimi dziećmi nie tylko o religii, ale o historii Polski, o przyrodzie, o wszystkim – mówi z pasją proboszcz.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama