Nowy numer 33/2018 Archiwum

Chopie, bądź jak Józef

Nietypowe przedstawienie Świętej Rodziny – z Józefem, który trzyma na rękach Jezusa – znalazło się wśród nowych witraży w kościele w Lubomi.

Ich autorami są Jolanta i Adam Wuttke. – Tutaj nie ma rodzica 1 i rodzica 2. Dziecko potrzebuje i matki, i ojca – wskazuje ks. proboszcz Kazimierz Fyrla. Zwraca uwagę, że Ewangelia ma odpowiedź także na tak współczesne problemy jak feministyczna ideologia gender, wciskana dziś czasem nawet dzieciom w przedszkolach. – Tutaj Jezusa trzyma św. Józef – i tym powinni się inspirować nasi mężczyźni. Oni dzisiaj są często wyeliminowani z aktywnego wychowania swoich dzieci.

Łatwo o to też dlatego, że mężczyzna nieraz pracuje na półtora etatu, na dwa etaty, wraca do domu wykończony. A więc wiadomo, kapcie i pilot do TV. Mimo zmęczenia powinien jednak aktywnie włączyć się do wychowania dzieci, bo jest niezastąpiony w wyjaśnianiu im świata. Powinien rozmawiać ze swoimi dziećmi nie tylko o religii, ale o historii Polski, o przyrodzie, o wszystkim – mówi z pasją proboszcz.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama