Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Ten, który ma władzę

W sobotę w parafii bł. Karoliny w Tychach odbędzie się XXVII Tyski Wieczór Uwielbienia.

To wielkie uwielbienie, które za każdym razem gromadzi kilka tysięcy osób, prowadzone jest przez liderów Centrum Duchowości Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Katowickiej.

Hasłem przewodnim tym razem będą słowa z Ewangelii według św. Marka: "Zdumiewali się Jego nauką: uczył ich bowiem jak ten, który ma władzę". Tyski Wieczór Uwielbienia to czas całkowicie skoncentrowany na obecności Chrystusa w Najświętszym Sakramencie, wyrastający z doświadczenia liturgii i modlitwy.

Tyskie Wieczory Uwielbienia odbywają się trzy razy w roku w parafii bł. Karoliny w Tychach. To charyzmatyczne spotkania modlitewne, w ramach których ma miejsce modlitwa o uzdrowienie i wyleczenie duszy i ciała. Całość rozpoczyna się uroczystą Eucharystią, która jest kluczowym momentem wieczoru. Po Eucharystii następuje intensywny czas modlitwy i uwielbienia Boga. Następnie kapłan z Najświętszym Sakramentem przechodzi przez kościół pośród wiernych, którzy mogą adorować Jezusa z bliska. Ten moment jest szczególnie poświęcony modlitwie o uzdrowienie duszy i ciała.

XXVII TWU rozpocznie się w sobotę, 31 stycznia o 18.15. W czuwaniu zwykle uczestniczy kilka tysięcy osób, nie tylko z archidiecezji katowickiej. Całe spotkanie modlitewne transmitowane będzie na żywo (obraz i dźwięk) do dwóch dodatkowych pomieszczeń. To znajdująca się obok kościoła, w Ośrodku Christoforos, aula Jana Pawła II, mogąca pomieścić ponad pięćset osób. Tam również wystawiony będzie Najświętszy Sakrament oraz zapewniona zostanie stała możliwość spowiedzi.

Przyjmij zaproszenie na XXVII TWU:

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy