Reklama

    Nowy numer 13/2023 Archiwum

Rezygnacja wiceprezesów Kompanii Węglowej

Czterech członków zarządu Kompanii Węglowej w poniedziałek na ręce rady nadzorczej złożyło rezygnację. W środę, najpóźniej w czwartek ogłoszony zostanie konkurs na trzy stanowiska.

Rezygnacje złożyli Piotr Rykala, wiceprezes ds. pracy, Władysław Kulczycki, wiceprezes ds. ekonomiki i finansów, Janusz Chmielewski, wiceprezes ds. produkcji, oraz Tomasz Jakubowski, wiceprezes ds. restrukturyzacji i rozwoju.

Kompanią Węglową obecnie zarządza dwuosobowy zarząd w składzie: Krzysztof Sędzikowski, prezes, oraz Michał Sobel, wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu.

Konkurs na stanowiska wieceprezesów ds. finansów, ds. pracy i ds. produkcji zostanie ogłoszony w środę, najpóźniej w czwartek - podała Małgorzata Dec-Kruczkowska, przewodnicząca rady. Wyraziła nadzieję, że zarząd będzie znów pracował w pełnym składzie w połowie lutego.

- Liczymy na to, że (do konkursu) zgłoszą się osoby, które swoimi kompetencjami będą wpisywały się w podstawowe potrzeby spółki i grupy kapitałowej, czyli przede wszystkim restrukturyzację rozumianą w sposób szeroki, zarówno w obszarze finansów, produkcji, sprzedaży, jak też działalności tzw. pozaoperacyjnej - dodała szefowa RN.

Zapewniła, ze rezygnacja ze stanowiska wiceprezesa ds. restrukturyzacji jest celowym działaniem. - Wiąże się z tym, że takich kompetencji będziemy oczekiwać od wszystkich członków zarządu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy