Nowy Numer 29/2018 Archiwum

W trudnych chwilach

Przed budynkiem dyrekcji kopalni "Pokój" w Rudzie Śl. została odprawiona Msza św. w intencji pracowników i ich rodzin.

W Eucharystii wzięło udział ponad 1000 osób. Razem z górnikami modlili się przedstawiciele władz samorządowych z prezydent miasta Grażyną Dziedzic oraz zarządu kopalni na czele z dyrektorem Dariuszem Rębielakiem.

Kopalnia "Pokój" jest jedną z czterech przeznaczonych do likwidacji, zgodnie z rządowym programem restrukturyzacji Kompanii Węglowej. Pozostałe zakłady to KWK "Brzeszcze", "Sośnica-Makoszowy" i "Bobrek-Centrum".

Przeciwko rządowym planom likwidacji kopalni protestują górnicy i pracownicy powierzchniowi. Solidarność z nimi okazują mieszkańcy miejscowości, na terenie których znajdują się te kopalnie, oraz samorządowcy. Według związków zawodowych, pod ziemią protestuje już ponad 2 tysiące górników.

Msza została odprawiona w intencji górników i ich rodzin   Msza została odprawiona w intencji górników i ich rodzin Roman Koszowski /Foto Gość Msze św. niedzielne, poza kopalnią "Pokój", zostały też odprawione na kopalniach w Zabrzu-Makoszowach i w Gliwicach-Sośnicy.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama