Nowy numer 25/2018 Archiwum

Rozmowy rządu z górnikami zerwane

Rozmowy delegacji rządowej z przedstawicielami górniczych związków zawodowych, poświęcone planowi naprawczemu dla Kompanii Węglowej (KW), rozpoczęte sobotę w Katowicach, zostały zerwane.

Przedstawiciele związków uznali, że reprezentanci rządu nie mają pełnomocnictw do podpisania porozumienia w imieniu rządu.

- Sytuacja jest krytyczna, ale zostajemy na Śląsku, bo chcemy nadal rozmawiać z górnikami - powiedział pełnomocnik rządu ds. restrukturyzacji górnictwa Wojciech Kowalczyk.

- Przyjechaliśmy tutaj w dobrej wierze. Jesteśmy otwarci na dialog. Złożyliśmy deklarację, że wszelkie ustalenia, dojście do konsensusu, nowe rozwiązania będą przedstawione na najbliższej Radzie Ministrów - mówił Kowalczyk dziennikarzom.

W sobotę do Katowic przyjechała delegacja z udziałem pełnomocnika rządu ds. restrukturyzacji górnictwa Wojciecha Kowalczyka. Poza nim stronę rządową reprezentują: wiceminister skarbu Rafał Baniak, wiceminister pracy i polityk społecznej Jacek Męcina oraz podsekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Jakub Jaworowski, który jest szefem zespołu przygotowującego plan wsparcia rozwoju gospodarczego Śląska.

Związkowcy nie zgadzają się na likwidację czterech kopalń należących do tej spółki, co zapowiedział w środę rząd. W kopalniach przeznaczonych do likwidacji trwa protest.

« 1 »

Zobacz także

 • dygresja
  10.01.2015 21:45

  Z "Najwyższego Czasu!":

  "Problemem polskiego górnictwa nie są kopalnie, które rząd PO-PSL zamierza zlikwidować, tylko ich biurokratyczna państwowa nadbudowa o nazwie Kompania Węglowa SA."

  doceń 0
 • Piotr369
  11.01.2015 12:14
  Mam już dosyć dotacji nierentownych Kopalni, całe moje zycie zawodowe te darmozjady biorą moje piniendze.

  Mam dość Strajków Górników. Wszyscy inni muszą cieżko pracować a Ci mają specjalne dotacja od budżetu państwa.

  Koniec z Tym zamkna kopalnie nie rentowne , zwolnic niepotrzebne obsługe papierkową.

  Lepiej te pieniadze zainwetować w inne zakłady pracy a nie dopłacać ciągle.


  Ludzie, przecież to jest najzwyklejsze okradanie innych.
  Wysztkie niedochodowe kopalnie, jak zostały sprywatyzowane to stały się dochodowe. Koniec z Tym.

  Jestem na nie dla niedochodowych Górników!!!
 • Pit
  11.01.2015 14:02
  Embargo na rosyjski węgiel, i po kłopocie, mamy własne kopalnie, a nie dajemy ruskim zarobić.

  Jest taki proces co się zowie gazyfikacja węgla, proponuję poczytać o tym stronie rządowej i wziąć się za robotę a nie pierdzenie w stołki.
 • Andrzej
  11.01.2015 15:15
  Odbyły się Msze św.dla strajkujących na dole? nic na ten temat nie słychać.
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama